W najbliższy piątek, 16 lutego o godzinie 18:30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozpocznie się przedostatnia kolejka rozgrywek RESO Suwałki Football League sezonu 2017 / 2018. Już w pierwszym spotkaniu możemy poznać Mistrza RSFL 2017 / 2018. Warunek jest jeden – 14 DYWIZJON musi pokonać AUTO LAND & ALP. Zwycięstwo zapewni Wojskowym upragnione Mistrzostwo bez względu na pozostałe rezultaty. Trzy punkty na koncie 14 DYWIZJONU spowodują, że tylko FABRYKA MEBLI FORTE będzie mogła dogonić Wojskowych punktami, ale nawet jeśli się tak stanie w bezpośrednim starciu tych ekip lepszy okazał się 14 DYWIZJON. W przypadku remisu DYWIZJON nie spadnie z podium, ale o tytuł mistrzowski będzie walka do końca. Z kolei AUTO LAND & ALP na pewno postawi wszystko na jedną kartę. Zwycięstwo da podopiecznym Cezarego Butkiewicza realną szansę nie tylko na podium ale również na tytuł. AUTO LAND & ALP zobaczymy w piątek na parkiecie dwukrotnie – po Jednostce ich przeciwnikiem o 20:00 będą AUTO WIGRY. Sześć możliwych do zdobycia punktów może wywindować AUTO LAND & ALP na drugie miejsce ze stratą zaledwie jednego punktu przed ostatnią serią punktów. Wynik jest sprawą otwartą – obie drużyny są bardzo mocne i na pewno szykuje się wspaniałe widowisko i wielkie otwarcie przedostatniej kolejki RSFL. Emocji nie powinno zabraknąć również w drugim spotkaniu AUTO LANDU, w którym przeciwnikiem będą AUTO WIGRY. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli z różnicą zaledwie dwóch oczek na korzyść AUTO LAND & ALP. AUTO WIGRY nadal mają matematyczne szanse na podium, ale muszą wygrać. Zmęczony pierwszym spotkaniem AUTO LAND & ALP na pewno nie jest poza zasięgiem, niemniej jednak będzie niezwykle ciężkim przeciwnikiem. Obie drużyny walczą o jak najwyższe miejsce na zakończenie rozgrywek i obie wyjdą na parkiet zmotywowane.

O godzinie 19:00 tuż po szlagierowym pojedynku 14 DYWIZJON – AUTO LAND & ALP na parkiecie zaprezentują się ALBATROS RACZKI oraz PEC SUWAŁKI. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli, chociaż pozostają w zgoła odmiennej sytuacji. ALBATROS RACZKI wciąż ma realne szanse na wskoczenie do górnej części tabeli – do czwartego miejsca ma zaledwie cztery punkty straty. PEC SUWAŁKI zamyka ligową tabelę. Teoretycznym faworytem wydaje się być drużyna z RACZEK, ale PEC na pewno będzie chciał zakończyć rozgrywki mocnym akcentem i spróbować poprawić swoją sytuację w ligowej tabeli. Kibice mogą szykować się na walkę o każdy metr parkietu i o walkę o każdą piłkę. W kolejnym spotkaniu COMMERCE podejmie AZS PWSZ SUWAŁKI. Faworyt tego spotkania jest jeden – drużyna COMMERCU, która  nadal walczy o podium i z Akademikami wygrać po prostu musi. Drużyna AZS PWSZ SUWAŁKI gra ostatnio niestety coraz gorzej, w dwóch ostatnich spotkaniach straciła aż 19 goli nie zdobywając nawet bramki. Czy COMMERCE da się zaskoczyć i straci punkty z Akademikami – okaże się około 20:00. AZS powinien upatrywać swoich szans również w tym, że COMMERCE w piątkowy wieczór rozegra dwa spotkania – po zakończeniu IX kolejki rozegra zaległy mecz z AGRODEALERM. Dlatego też zawodnicy COMMERCU mogą spróbować zagrać z Akademikami jak najmniejszym nakładem sił, aby rzucić wszystko co najlepsze na AGRODEALER. Tym bardziej, że Czarno – Czerwoni będą chcieli przedłużyć trwającą od trzech spotkań serię bez porażki. Zapowiada się naprawdę ciekawy pojedynek, AGRODEALER w ostatniej kolejce zatrzymał liderujący 14 DYWIZJON i na pewno nie będzie chciał na tym poprzestać. CZARNO – CZERWONI na parkiecie przy ul. Wojska Polskiego 2 zaprezentują się dwukrotnie. Zanim zagrają z COMMERCEM podejmą ekipę FABRYKA MEBLI FORTE. To spotkanie, podobnie jak mecz z COMMERCEM zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. FABRYKA MEBLI FORTE zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli i walczyć będzie o pełną pulę. FORTE nie będzie chciało wypuścić podium z rąk, a tylko zwycięstwo daje FORTE szansę na pudło w końcowym rozrachunku. AGRODEALER będzie grał na luzie, nie ma już szans na walkę o podium, ale jak zapowiedział Jarosław Kukawka, drużyna będzie chciała odbierać punkty wszystkim drużynom do końca rozgrywek.

Na deser kibice dostaną jeszcze spotkanie VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA TARTAK – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI. VIZO jest czwarte, RODZICE zajmują ósme miejsce. Obie drużyny mierzyły wysoko w tegorocznej edycji i do pewnego momentu wszystko szło w dobrą stronę. W ostatniej kolejce obie ekipy dość niespodziewanie jednak straciły punkty – VIZO uległo COMMERCOWI  a RODZICE AUTO WIGROM. Jedni i drudzy będą chcieli wygrać i umocnić swoje miejsce w tabeli. VIZO nie straciło szansy nawet na tytuł mistrzowski, ale oprócz zwycięstwa w piątkowy wieczór musi liczyć na dobre rezultaty w innych spotkaniach. Spotkanie to nie ma faworyta, każdy wynik jest możliwy. Kibice mogą spodziewać się ciekawego i zaciętego widowiska.

Zestawienie par X kolejki kolejki (16.02.2018):

18:30   AUTO LAND & ALP – 14 DYWIZJON

19:00   ALBATROS RACZKI – PEC SUWAŁKI

19:30   COMMERCE – AZS PWSZ SUWAŁKI

20:00   VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA TARTAK – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI

20:30   AUTO LAND & ALP – AUTO WIGRY

21:00   AGRODEALER – FABRYKA MEBLI FORTE

21:30   AGRODEALER – COMMERCE