Przed nami ostatnie cztery kolejki RESO Suwałki Football League. Rozgrywki 2017 / 2018 wkraczają w decydującą fazę. Niezwykle spłaszczona tabela i układ spotkań sprawia, że walka o tytuł staje się coraz ciekawsza. Drugi zespół od szóstego dzielą zaledwie dwa punkty a siódmy w tabeli COMMERCE ma spotkanie zaległe. Losy tytułu mogą rozstrzygnąć się nawet w ostatnich spotkaniach.

W piątek zmagania rozpocznie mecz RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – FABRYKA MEBLI FORTE. Spotkanie trzeciej z szóstą ekipą w tabeli zapowiada się niezwykle emocjonująco. Przegrany mocno skomplikuje sobie sprawę podium, do którego obecnie jest naprawdę blisko. Na odrabianie strat może zabraknąć czasu a przy równiej liczbie punktów – decydują niuanse. Remis również może nie być najlepszym rozwiązaniem, gdyż w przypadku zwycięstw pozostałych drużyn z czołówki obie ekipy poniosą straty punktowe. Pozostaje walka o trzy punkty, które w ostatecznym rozrachunku mogą dać pudło. Obie ekipy przystąpią do spotkania w różnych nastrojach – FORTE w ostatnim spotkaniu pokonało AUTO WIGRY, natomiast RODZICE po niezwykle emocjonującym i ciekawym spotkaniu na szczycie ulegli 14 DYWIZJONOWI 1:2. Jaki będzie wynik w piątek – przekonamy się około 19:00.

 W drugim spotkaniu miał zmierzyć się AUTO LAND & ALP oraz 14 DYWIZJON. Miały, ale …. to spotkanie dopiero podczas 10 kolejki. Na prośbę AUTO LAND & ALP drużyny SZKARNULIS TEAM oraz 14 DYWIZJON zgodziły się zagrać mecz między sobą, mecz, który miał odbyć się właśnie w 10 kolejce. Po tej zmianie SZKARNULIS TEAM pojawi się dwukrotnie w hali OSiR w Suwałkach, natomiast AUTO LAND & ALP rozegrają dwa spotkania w dziesiątej kolejce. W piątek podopieczni AUTO LAND & ALP na parkiecie nie zobaczymy. SZKARNULIS TEAM – 14 dywizjon to kolejny szlagier najbliższej kolejki. Wojskowi w przypadku zwycięstwa będą naprawdę blisko nie tylko podium ale nawet zwycięstwa. Na trzy kolejki przed końcem, przy dobrym układzie wyników, mogą mieć nawet osiem punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli i tylko kataklizm zepchnie Wojskowych z podium. Remis to wymarzony wynik dla pozostałych drużyn liczących się w stawce mistrzowskiej. Zwycięstwo SZKARNULIS TEAM  pozwoli drużynie z Sejn na zbliżenie się do 14 DYWIZJONU na zaledwie dwa oczka. Przypomnijmy, że SZKARNULIS TEAM jest jedyną drużyną w rozgrywkach, która nie zaznała goryczy porażki. SZKARNULIS TEAM po meczu z 14 DYWIZJONEM rozegra jeszcze jedno spotkanie – tym razem ich przeciwnikiem będzie fatalnie spisujący się AZS PWSZ SUWAŁKI. Tutaj ekipa z Sejn będzie zdecydowanym faworytem i na pewno nie może pozwolić sobie na potknięcie.

W pozostałych piątkowych spotkaniach zagrają AGRODEALER – PEC SUWAŁKI, ALBATROS RACZKI – COMMERCE oraz VIZO OSIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK – AUTO WIGRY. AGRODEALER, który w poprzedniej kolejce zdobył pierwsze punkty na pewno będzie walczył o podtrzymanie serii natomiast PEC po ostatnich niepowodzeniach będzie próbował wywalczyć komplet punktów. W spotkaniu ALBATROS RACZKI – COMMERCE o pełną pulę z ogromną zaciętością walczyć będą szczególnie ci drudzy. COMMERCE wciąż ma realne szanse na podium i można się spodziewać, że tak jak w ostatnich spotkaniach dołoży wszelkich starań, aby zgrnąć pełną pulę. ALBATROS, chociaż nie walczy już o tytuł na pewno będzie chciał udowodnić, że zajmowane w tabeli miejsce powinno być zdecydowanie wyższe. Piątkowe zmagania zakończy mecz VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK – AUTO WIGRY. Jeśli AUTO WIGRY rzutem na taśmę chcą włączyć się do walki o podium muszą wygrać. Każdy inny wynik spowoduje, że AUTO WIGRY właściwie wypadną z walki o tytuł.

Zestawienie par 8 kolejki RSFL (02.02.2018):

18:30   RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – FABRYKA MEBLI FORTE

19:00   SZKARNULIS TEAM – 14 DYWIZJON

19:30   AGRODEALER – PEC SUWAŁKI

20:00   SZKARNULIS TEAM – AZS PWSZ SUWAŁKI

20:30   ALBATROS RACZKI – COMMERCE

21:00   VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK – AUTO WIGRY