W piątek 22.02.2019 r. ok. godz. 20:00 poznamy mistrza tegorocznej edycji RESO Suwałki Football League. Nikt nie przypuszczał, że losy tytułu mistrzowskiego rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce i to w bezpośrednim starciu pomiędzy pretendentami. Jednak takie są uroki piłki, jednej z najbardziej nieprzewidywalnych dyscyplin. Statystyki, analizy, obserwacje mogą tylko stanowić prognozy. Wszystko i tak zweryfikuje boisko.

Zanim jednak oczy wszystkich kibiców będą zwrócone na mecz decydujący o mistrzostwie, na parkiecie pojawią się drużyny dla których ostatni mecze też będzie miał znaczenie. Zgodnie
z zapowiedziami w przyszłej edycji rywalizacja będzie przebiegać w I i II lidze. Drużyny, które tegoroczną rywalizację zakończą na miejscach 1-10 w sezonie 2019/2020 będą rywalizować na I poziomie. Zespoły z miejsc 11-14 jak również nowe drużyny, które przystąpią do rozgrywek, będą rywalizować na II poziomie. Plany reorganizacji rozgrywek zależeć będą w głównej mierze od liczby drużyn, które przystąpią do projektu. To wszystko to melodia przyszłości, bo przed nami decydujące starcie.

W pierwszym spotkaniu zmierzą się ALBATROS RACZKI z NOVIGO TEAM. O ile sytuacja drużyny Jana Nalbacha jest bezpieczna o tyle młodzi zawodnicy z NOVIGO, debiutujący
w rozgrywkach będą musieli wygrać z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. To jeden
z trzech warunków. Drugim i trzecim warunkiem jest remis lub przegrana PORTY oraz przegrana TRENERÓW AP WIGRY SUWAŁKI. Trudne zadanie, ale już nie raz byliśmy świadkami sensacji. Może i tym razem Dawid wygra z Goliatem?

Drugie spotkanie to pojedynek SZKARNULIS TEAM SEJNY z AR-TIR. Przed startem ligi drużyna z Sejn była jednym z faworytów rozgrywek. Pierwsza kolejka to totalne zaskoczenie
i przegrana z ROSPUDĄ FILIPÓW. Później odrodzenie i szczyt formy przypadający na VII kolejkę, w którym Sejny rozgromiły ELEKTROMIL. Później znów spadek formy oraz brak Piotra Leszczyńskiego spowodował, że Sejny pożegnały się z marzeniami o tytule mistrzowskim. A AR-TiR? Po rocznej przerwie powrócił do rozgrywek i jest solidną drużyną. Aktualne miejsce w tabeli to z jednej strony brak boiskowej konsekwencji i błędy, a czasami zapewne i szczęścia. Pomimo, że obie drużyny mają stabilną sytuację punktową, to z pewnością nie będzie to sparing a ciekawe widowisko.

O godz. 19:30 rozpocznie się prawdziwa uczta kibica. Pojedynek pomiędzy 14. Dywizjonem i Elektromilem Rutka-Tartak. O tym meczu można napisać wiele, ale kto jeszcze na początku roku przewidział, że ten mecz będzie wzbudzał aż takie emocje? Jest taka osoba. Zapraszamy do krótkiego wywiadu z Leszkiem Słabińskim, którego prognozy sprawdziły się w 100%.

Po meczu, w którym rozstrzygną się losy mistrzostwa RSFL kibice dalej będą mogli liczyć na dużą dawkę emocji. NOE-GO OLECKO, które debiutuje w rozgrywkach, będzie starało się zachować szanse na III miejsce. Warunkiem jest zwycięstwo nad AGRODEALER-em, który jest już spokojny o pozostanie w I lidze. Do pewnego momentu drużyna z OLECKA, która w pierwszych meczach prezentowała się bardzo efektowanie, był naturalnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Jednak im dalej tym problemy kadrowe dały o sobie znać. W najbliższy piątek w Olecku „wszystkie ręce na pokład”, adrużyna ma się pojawić w najsilniejszym składzie. Dlaczego mowa o rękach? Będą potrzebne do trzymania kciuków za przeciwników ROSPUDY FILIPÓW, którym będzie PORTA ACTIVE TEAM. Drużyna Rospuda z Filipowa ma szanse na III miejsce jednak będzie to niezwykle trudne zadanie. PORTA z meczu na mecz się rozkręca i jest naprawdę nieobliczalną drużyną. Kto wie na którym miejscu zakończyliby rywalizację, gdyby do rozegrania było jeszcze V kolejek. A tak w piątek wieczorem będą musieli walczyć o pozostanie w I lidze.  A zatem i dla ROSPUDY i dla PORTY ten mecz będzie meczem o wszystko.

W ostatniej kolejce zmierzy się także PEC z AUTOLAND & ALP. PEC, który w swoich szeregach ma najwięcej oldboyów z Wawrzyńcem Kropiewnickim na czele, będzie chciał godnie pożegnać się z rozgrywkami. Dla ich przeciwników ostatni mecz będzie szansą na awans w końcowej klasyfikacji o 1-2 miejsca. Niezależnie od wagi spotkania będzie do ciekawe widowisko. Zarówno pierwsza jak i druga drużyna z pewnością podejdzie do tego spotkania z pełną determinacją.

Na zakończenie rozgrywek odbędzie się mecz TRENERÓW AP WIGRY z FHU ROBERT GÓRSKI. Nikt się nie spodziewał, że TRENERZY w ostatnim momencie uciekną spod „gilotyny”. Ale czy do końca? W swoim ostatnim spotkaniu nie mogą pozwolić sobie na rozprężenie. Niby przeciwnik nie jest wymagający, ale wszystko wskazuje na to, że młodzi zawodnicy z FHU ROBERT GÓRSKI będą chcieli zdobyć swój pierwszy punkt. Czy ich cierpliwość i determinacja zostaną nagrodzone? A może znów górą będzie doświadczenie?

W piątek zakończy się część sportowa tegorocznej edycji RESO Suwałki Football League. Natomiast wszystkich sympatyków rozgrywek zapraszamy również na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się dzień później
tj. w sobotę 23.02.2019 r. o godz. 19:30 w Piwiarni Warki ul. Chłodna 2.