O lidze RESO SFL

Projekt pn. „Suwalki Football League”

Nie trzeba nikogo przekonywać, że w Polsce, a szczególnie w Suwałkach i jego najbliższym otoczeniu, piłka nożna jest dyscypliną, która cieszy się największą popularnością. Świadczy o tym nie tylko liczne grono sympatyków pierwszoligowej drużyny Wigry Suwałki, ale przede wszystkim ilość klubów sportowych i ich członków, którzy na co dzień uprawiają tę dyscyplinę na poziomie amatorskim.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sympatyków tej dyscypliny, dla których sezon piłkarski trwa cały rok, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach podjął decyzję o przystąpieniu do realizacji projektu pn. „Suwałki Football League” – amatorskiego systemu rozgrywek w hali, na boiskach trawiastych i… na plaży.

Na starcie Suwałki Football League zacznijmy od piłki halowej.

Rozgrywki piłki nożnej halowej na poziomie amatorskim to już w Suwałkach tradycja. Niestety, z uwagi na brak stosownego wsparcia ze strony przedstawicieli drugiego sektora i organizacji pozarządowych i pomimo dużego zainteresowania tymi rozgrywkami,od 2009 r. rywalizacja sportowa nie jest kontynuowana. Dlatego też po kilku latach przerwy, dzięki wsparciu samorządu, pomocy przedstawicieli biznesu jak również zaangażowaniu osób, dla których piłka nożna to życiowa pasja, przystępujemy do realizacji projektu Suwałki Football League. Już na starcie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej do aktywnego udziału w realizacji przedmiotowego projektu będąc przekonanym, że i w Suwałkach oraz jego otoczeniu  piłka nożna potrafi skutecznie integrować mieszkańców regionu.