Sześć drużyn wciąż pozostaje w walce o podium tegorocznych rozgrywek RESO Suwałki Football League. O ile jedno miejsce – pierwsze bądź drugie – zarezerwowane jest dla 14 DYWIZJONU, o tyle pięć pozostałych ekip do końca walczyć będzie o miejsce na „pudle”. Kto ma największe szanse? Kto będzie musiał obejść się smakiem? Walka trwać będzie do ostatniego spotkania XI kolejki, w którym zmierzą się SZKARNULIS TEAM oraz FABRYKA MEBLI FORTE.

Wśród drużyn walczących o podium znajdują się: FABRYKA MEBLI FORTE (22 pkt.), COMMERCE, SZKARNULIS TEAM, AUTO LAND & ALP oraz VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA TARTAK ( wszystkie po 19 pkt). O ile FABRYKA MEBLI FORTE może jeszcze zostać Mistrzem, o tyle pozostałe ekipy walczą już co najwyżej o drugą lokatę w tabeli. Faworytem do zwycięstwa w tegorocznej edycji jest 14 DYWIZJON, który w ręku trzyma wszystkie karty. Zwycięstwo w spotkaniu z ALBATROSEM RACZKI daje Wojskowym tytuł Mistrza RSFL 2017 / 2018 bez względu na wyniki pozostałych spotkań. Wojskowi mogą sięgnąć po tytuł również w przypadku remisu lub nawet porażki, ale wówczas bacznie będą obserwować spotkanie SZKARNULIS TEAM – FABRYKA MEBLI FORTE i trzymać kciuki za drużynę z Sejn. Jeśli Wojskowi nie wygrają z ALBATROSEM RACZKI mogą stracić Mistrzostwo na rzecz FABRYKI MEBLI FORTE. Warunkiem koniecznym jest zwycięstwo FORTE w hitowym starciu ze SZKARNULIS TEAM. FORTE przystąpi do spotkania z drużyną z Sejn znając wynik spotkania Wojskowych. Dla drużyny żółto – szarych jest to o tyle istotne, że w spotkaniu ze SZKARNULIS albo będą chcieli zaryzykować (jeśli będą mieli szansę na Mistrzostwo) albo też zagrać zachowawczo, aby obronić drugie miejsce. FORTE potrzebuje zaledwie punktu do tego, aby rozgrywki zakończyć na drugim miejscu w tabeli. W przypadku porażki FABRYKA MEBLI FORTE może zakończyć rozgrywki poza podium.

Co może wydarzyć się w przypadku zwycięstwa SZKARNULIS TEAM w spotkaniu z FABRYKĄ MEBLI FORTE? Przy założeniu, że wszystkie pozostałe drużyny mające obecnie dorobek 19 pkt wygrają swoje spotkania, pięć drużyn zakończy rozgrywki z dorobkiem 22 pkt. Wówczas, zgodnie z regulaminem, o kolejności w tabeli decydować będzie tzw. „mała tabela” stworzona tylko dla zainteresowanych drużyn. Tutaj w zdecydowanie najlepszej sytuacji jest COMMERCE, który ma najlepszy bilans ze wszystkimi zainteresowanymi drużynami. COMMERCE podobnie jak Wojskowi ma w rękach wszystkie asy w walce o podium. Zwycięstwo z PEC w meczu XI kolejki da „Młodym Gniewnym” upragnione pudło, bez względu na wyniki pozostałych spotkań. Czy będzie to drugie czy trzecie miejsce – zadecyduje spotkanie FORTE – SZKARNULIS. W przypadku zwycięstwa drużyny z Sejn COMMERCE zakończy rozgrywki na drugiej pozycji. Jakiekolwiek punkty zdobyte przez FORTE dają tej drużynie automatycznie drugie miejsce. SZKARNULIS TEAM na pewno będzie walczył o zwycięstwo, bo  tylko trzy punkty w spotkaniu z FORTE dają drużynie z Sejn podium, bez oglądania się na pozostałych rywali. W przypadku zwycięstw COMMERCU i SZKARNULIS TEAM – podium będzie wyglądało następująco: 14 DYWIZJON, COMMERCE, SZKARNULIS TEAM. Największym przegranym Ligi zostaną wówczas zawodnicy FABRYKI MEBLI FORTE, którzy zakończą rozgrywki na czwartej pozycji.

Nie bez szans na podium pozostają nadal AUTO LAND & ALP oraz VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA TARTAK. Ci pierwsi grają z nieobliczalnymi RODZICAMI i TRENERAMI AP WIGRY SUWAŁKI, drudzy zmierzą się z autsajderem rozgrywek AZS PWSZ SUWAŁKI. Obie ekipy są jednak w o tyle trudnej sytuacji, że poza zwycięstwami muszą liczyć na korzystne rezultaty zainteresowanych drużyn. W przypadku równej ilości punktów w małej tabeli drużyny te mają zdecydowanie ujemny bilans z pozostałymi ekipami,co plasuje je poza podium.

W teoretycznie najlepszej sytuacji znajdują się zawodnicy COMMERCU, którzy wygrywając mecz otwarcia XI kolejki automatycznie wchodzą na podium. Wbrew pozorom, w najtrudniejszej sytuacji wydają się być zawodnicy FABRYKI MEBLI FORTE. Oni bowiem, mają najwięcej do stracenia. Tuż przed ich spotkaniem 14 DYWIZJON może zamknąć kwestię Mistrzostwa wygrywając z ALBATROSEM RACZKI. Czy wówczas piłkarzy FORTE nie dopadnie załamanie? Z drugiej strony, jeśli Wojskowi tytułu sobie nie zapewnią, FORTE grając o wszystko może nadziać się na kontry uwielbiającego grać szybki atak SZKARNULIS TEAM. Cokolwiek wydarzy się w XI kolejce RESO Suwałki Football League, jedno jest pewne. To były niezwykłe pod wieloma względami rozgrywki. Sześć drużyn do końca liczyło się w walce o podium, niezwykle spłaszczona tabela, wiele zaskakujących rezultatów. Takiej edycji rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej nigdy wcześniej w Suwałkach nie było. I konia z rzędem temu, kto wytypuje, kiedy tak zacięta rywalizacja powtórzy się znowu.

Zestawienie par XI (ostatniej) kolejki 23.02.2018:

18:30   PEC SUWAŁKI – COMMERCE

19:00   RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI – AUTO LAND & ALP

19:30   AZS PWSZ SUWAŁKI – VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA TARTAK

20:00   AUTO WIGRY – AGRODEALER

20:30   14 DYWIZON – ALBATROS RACZKI

21:00   FABRYKA MEBLI FORTE – SZKARNULIS TEAM