Już w najbliższy piątek, 09 lutego, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozegrane zostaną spotkania IX kolejki RESO Suwałki Football League. Przed kibicami kilka ciekawych spotkań, które mogą mieć duży wpływ na końcową klasyfikację rozgrywek.

Piątkowe zmagania piłkarskie rozpoczną dwa spotkania liderów tabeli z drużynami z jej końca. PEC SUWAŁKI podejmie SZKARNULIS TEAM, natomiast 14 DYWIZJON zagra z AGRODEALEREM. Faworytami tych spotkań wydają się drużyny z Sejn oraz Wojskowi, ale już zeszłoroczna edycja pokazała, że przedwczesne skreślanie którejkolwiek z drużyn jest ogromnym błędem. To właśnie PEC SUWAŁKI, słabo spisujący się w poprzednich rozgrywkach rozdawał kartyna ostatniej prostej, kiedy pozbawiał punktów kolejnych kandydatów do tytułu mistrzowskiego. Czy podobna sytuacja wydarzy się w tegorocznych rozgrywkach – przekonać się będzie można już od 18:30. Większość zawodników SZKARNULIS TEAM doskonale pamięta IX kolejkę poprzednich rozgrywek, kiedy to reprezentując EUROMASTER GNIEDZIEJKO walczyli o tytuł mistrza RSFL 2016 / 2017. Właśnie w IX kolejce spotkali się ze skazywanym na pożarcie PEC i …. doznali niespodziewanej porażki 1:2. Porażki, która w konsekwencji pozbawiła ich upragnionego tytułu. Dla drużyny SZKARNULIS TEAM będzie to niejako szansa na rewanż za to, co wydarzyło się niewiele ponad rok temu (03 lutego). W drugim spotkaniu 14 DYWIZJON, aktualny lider i jeden z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa zmierzy się z AGRODEALEREM. W tym spotkaniu to WOJSKOWI wystąpią w roli faworyta, niemniej jednak warto zauważyć, że AGRODEALER za wszelką cenę zechce podtrzymać zwycięską passę o kolejne spotkanie. Po kiepskim początku rozgrywek Czarno – Czerwoni złapali nieco wiatru w żagle i w dwóch ostatnich spotkaniach zainkasowali komplet punktów. W piątkowym spotkaniu zadanie będą mieli utrudnione, bo naprzeciwko staną WOJSKOWI, którzy czując oddech konkurencji na plecach za wszelką cenę zagrają o pełną pulę. Ten mecz około 19:00.

Kibice, którzy czekają na szlagiery IX kolejki na pewno na dobre powinni zasiąść na trybunach na trzecim spotkaniu – FABRYKA MEBLI FORTE – AUTO LAND & ALP. Mecz czwartej z piątą ekip w tabeli na pewno będzie emocjonujący i trzymający w napięciu. Wydaje się, że aby zgarnąć pełną pulę AUTO LAND & ALP musi przede wszystkim poszukać sposobu na powstrzymanie aktualnego lidera klasyfikacji strzelców i zarazem kapitana FORTE – Wojciecha Mickiewicza. Jak pokazały ostatnie spotkania wystarczy chwila nieuwagi, pozostawione centymetry wolnej przestrzeni a Wojtek Mickiewicz znajdzie drogę do bramki przeciwnika. Z kolei AUTO LAND & ALP to kolektyw. Ciężko wskazać lidera tej drużyny, w każdym spotkaniu błyszczy inny zawodnik, co sprawia, że przeciwnicy maja problemy z rozszyfrowaniem drużyny AUTO LAND & ALP. Niewątpliwie zapowiada się ciekawe, pełne walki i emocji spotkanie, w którym żaden wynik nie będzie niespodzianką. Chyba najgorszym rozwiązaniem dla obu ekip będzie podział punktów, co tym bardziej zapowiada duże emocje. Po zakończeniu tego spotkania kibice obejrzą nie mniej ciekawie zapowiadające się spotkanie AUTO WIGRY – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI. Obie ekipy przystąpią do meczu w nie najlepszych nastrojach po porażkach w poprzedniej kolejce (odpowiednio z VIZO oraz FORTE). Będzie to spotkanie o przysłowiowe sześć punktów – obie drużyny dzielą w tabeli zaledwie trzy oczka – a przy równej liczbie punktów w końcowej klasyfikacji liczy się wynik bezpośredni. Jedni i drudzy mają nadal szansę na podium, ale aby pozostać w walce do ostatniego gwizdka – trzeba to spotkanie wygrać. Jest to warunek konieczny i jedyny. Remis pozbawi obie strony szans na walkę po pudło w tegorocznych rozgrywkach.

Ciekawie zapowiada się również przedostatnie spotkanie IX kolejki RESO Suwałki Football League. COMMERCE – VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK to pojedynek siódmej z trzecią drużyną w tabeli. COMMERCE ma sześć punktów straty do podium, ale również jedno spotkanie do rozegrania więcej. W przypadku zwycięstwa z RUTKĄ  oraz zdobycia trzech oczek w meczu zaległym z AGRODEALEREM straty zostaną zniwelowane. VIZO na pewno tanio skóry nie sprzeda, bo to właśnie piłkarze z RUTKI – TARTAK znajdują się obecnie na najniższym stopniu podium. VIZO, to jedyna ekipa, która potrafiła w tegorocznych rozgrywkach pokonać 14 DYWIZJON, dzięki czemu przy równej liczbie punktów z aktualnym liderem, to właśnie VIZO zostałoby Mistrzem. Tutaj podobnie jak we wcześniej rozegranych spotkaniach nic nikomu nie da remis. Ten rezultat sprawi, że cieszyć się będą wszyscy, poza zainteresowanymi drużynami. Remis to szansa dla pozostałych na odrabianie strat punktowych bądź odskoczenie od tej dwójki. A na ewentualne odrabianie strat zostaną już tylko dwa spotkania. Piątkowe zmagania zakończy pojedynek AZS  PWSZ SUWAŁKI – ALBATROS RACZKI. Dla drużyny z RACZEK zwycięstwo ze słabo spisującymi się AKADEMIKAMI wydaje się być niemal obowiązkiem. Trzy punkty to również szansa na wywindowanie ekipy z RACZEK w ligowej tabeli – przy korzystnych rezultatach innych spotkań – nawet na siódme miejsce.

Tymczasem Firma Nice, sponsor tytularny rozgrywek Nice 1 Ligi, rozpoczyna konkurs dla klubów biorących udział w tegorocznych zmaganiach na futbolowym zapleczu Ekstraklasy. Kluby, których kibice wykażą się największym zaangażowaniem, wiosną będą mogły zautomatyzować swój stadion produktami Nice wartymi łącznie blisko 30 tys. zł. Nagrodzone zostaną trzy najbardziej aktywne kluby.

Zasady konkursu są niezwykle proste, dzięki czemu wziąć udział w nim może praktycznie każdy kibic posiadający komputer z dostępem do Internetu. Zainteresowane kluby umieszczają na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych baner reklamowy z aktywnym linkiem dedykowanym każdemu klubowi (lub sam link). Zwycięzcą rywalizacji będzie klub, który zagwarantuje największą liczbę unikalnych wejść na stronę konkursową.

Konkurs potrwa do końca marca. Na jego zakończenie trzy najlepsze kluby Nice 1 Ligi pod względem unikalnych wejść otrzymają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca będzie mógł wybrać produkty z oferty Nice wraz o łącznej wartości 12 tys. zł brutto. Wskazane produkty zostaną zainstalowane na stadionie lub przylegającej do niego infrastrukturze przez Partnera Handlowego Nice. Drugi klub będzie mógł zautomatyzować swój stadion za 8 tys. zł, natomiast trzeci za 6 tys. zł. Te kwoty pozwalają na zakup profesjonalnych szlabanów, kilku bram garażowych czy samych napędów do różnego rodzaju bram wjazdowych wraz z akcesoriami bądź częściową instalację systemu parkingowego lub systemu kontroli dostępu do obiektu.

Głosować można TUTAJ.

Zestawienie par IX kolejki RESO Suwałki Football League (09.02.2018):

18:30   PEC SUWAŁKI – SZKARNULIS TEAM

19:00   14 DYWIZJON – AGRODEALER

19:30   FABRYKA MEBLI FORTE – AUTO LAND & ALP

20:00   AUTO WIGRY – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI

20:30   COMMERCE – VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA – TARTAK

21:00   AZS PWSZ SUWAŁKI – ALBATROS RACZKI