Od blisko 30 lat oferuje klientom produkty i usługi elektrotechniczne wysokiej jakości jak również specjalistyczne usługi doradztwa i audytów energetycznych oraz oświetleniowych. Od roku wspiera rozgrywki RESO Suwałki Football League i gra z nami w jednej drużynie. O kim mowa?

Grodno S.A. to jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych, oświetleniowych w Polsce. Łącznie Grodno S.A ma w ofercie ponad 170 tys. towarów producentów oraz ok. 300 produktów pod marką własną Luno. Ofertę Grodna wyróżnia kompleksowy, stale poszerzany asortyment. W ostatnim czasie spółka wzbogaciła katalog produktów o rozwiązania z sektora klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania.

W sieci grupy Grodno zlokalizowanych jest 80 punktów sprzedaży w kluczowych miastach na terenie kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. W Suwałkach punk sprzedaży Grodno S.A mieści się przy ul. Przytorowej 19 (sprawdź punkty sprzedaży)

Klientami spółki są firmy zajmujące się instalacją elektryczną, przemysłowe (służby utrzymania ruchu, zakłady produkcyjne), dystrybucją (hurtownie, sklepy, składy budowlane), obiekty wielkopowierzchniowe (magazyny, sieci handlowe, biurowce, hotele) oraz klienci indywidualni.

Grodno jest również jednym z pionierów fotowoltaiki w Polsce. Spółka realizuje kompleksowe projekty fotowoltaiczne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych w oparciu o komponenty renomowanych dostawców, takich jak SMA (więcej informacji o ofercie fotowoltaicznej na www.marketfotowoltaiczny.pl).

Jeden dużych projektów firmy w zakresie odnawialnych źródeł energii został zrealizowany w ubiegłym roku Suwałkach. Mowa o budowie instalacji fotowoltaicznej na terenie stacji wodociągowej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Z energii elektrycznej generowanej przez 624 ogniw fotowoltaicznych zasilane są pompy głębinowe ujęcia wody, urządzenia stacji uzdatniania wody oraz pompy sieciowe.

Grodno wyróżnia elastyczne podejście do potrzeb klientów i wsparcie merytoryczne poprzez bezpłatne szkolenia z zakresu fotowoltaiki, oświetlenia, sterowania oświetleniem, zabezpieczeń i automatyki, programowania sterowników, instalacji inteligentnych i wielu innych.

Firma działa również na rzecz rozwoju społeczności lokalnej czego dowodem jest m.in. organizowanie turnieju piłkarskiego Grodno Cup, wspieranie drużyny piłkarskiej Escola Varsovia a w Suwałkach projektu RESO Suwałki Football League.