IMG_0335

 

W miniony piątek, 17 lutego, oficjalnie zakończyła się RESO Suwałki Football League – Amatorska Liga Halowej Piłki Nożnej. Dzień wcześniej w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach podczas ostatniej kolejki rozgrywek wyłoniony został Mistrz RSFL sezonu 2016 / 2017. Zwycięstwo w lidze odniósł SALAG.

Obok SALAGU na podium stanęły 14 DYWIZJON oraz EUROMASTER GNIEDZIEJKO. W piątek podczas Gali Mistrzów, która odbywała się w Piwiarni Warka przy ul. Chłodnej w Suwałkach, nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów i nagród. Oprócz rozstrzygnięć drużynowych uczestnicy Gali Mistrzów poznali najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualne tegorocznych rozgrywek RESO Suwałki Football League. O ile król strzelców, którym został Piotr Gwaj z drużyny AGRODEALER wyłonił się sam już w czwartek (Piotrek z 19 trafieniami wyprzedził kolegę z drużyny Wojciecha Mickiewicza i Adriana Łejmela – obaj po 14 bramek), to w piątkowy wieczór poznaliśmy również najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika rozgrywek. Wśród nominowanych do tytułu bramkarza rozgrywek znaleźli się: Karol Piaścik (14 DYWIZJON), Arkadiusz Szczerbowski (AQUAEL) oraz Karol Śliwiński (UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA). Zdecydowaną większością głosów rywalizację oraz tytuł najlepszego bramkarza RESO Suwałki Football League sezonu 2016 / 2017 został wybrany Karol Śliwiński. Przypomnijmy, że Karol w trakcie rozgrywek strzelił dwie bramki (obie niezwykłej urody) a przede wszystkim był podporą swojej drużyny w defensywie. W dużej mierze dzięki postawie Karola Śliwińskiego UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA zakończyła rozgrywki na wysokim, piątym miejscu, ze stratą zaledwie trzech oczek do podium.

W kategorii najlepszy zawodnik RESO Suwałki Football League nominowani zostali: Bartosz Gużewski (SALAG), Tomasz Jarząbski (14 DYWIZJON) oraz Adrian Łejmel (EUROMASTER GNIEDZIEJKO). W tej kategorii rywalizacja okazał się zdecydowanie bardziej zacięta, a zdania drużyn – mocno podzielone. Ostateczne zwycięstwo zaledwie jednym głosem przewagi odniósł Adrian Łejmel (EUROMASTER GNIEDZIEJKO) i to właśnie on z rąk prezesa firmy RESO Europa Service – pana Bronisława Woźnialisa, odebrał niezwykle efektowny puchar oraz nagrodę. Adrian Łejmel podczas tegorocznych rozgrywek dwa razy nagradzany był jako najlepszy zawodnik kolejki. W 11 spotkaniach zdobył 14 bramek tworząc wspólnie z Piotrem Leszczyńskim grający niezwykle efektownie i efektywnie duet. Adrian zanotował również kilka asyst i wydatnie przyczynił się do trzeciego miejsca na podium drużyny EUROMASTER GNIEDZIEJKO.

Podczas Gali Mistrzów przyznane zostały również inne wyróżnienia. Nagrodę organizatora otrzymał Tomasz Jarząbski z 14 DYWIZJONU, który po raz kolejny poprowadził swoją drużynę do podium. Tomek podczas rozgrywek był nie tylko wyróżniającą się postacią swojej ekipy, ale przede wszystkim był prawdziwym kapitanem i trenerem na boisku. Ustawiał kolegów, dogrywał, a kiedy trzeba było strzelać – zdobywał dla „Wojskowych” ważne bramki. Przyznana został również nagroda specjalna – a tą z rąk organizatorów odebrał Wojciech Mickiewicz z drużyny AGRODEALER. Wojtek, który przełożył w tegorocznych rozgrywek swoje aspiracje nad dobro zespołu stworzył niesamowicie zabójczy duet z Piotrem Gwajem. Obaj wspólnie dla AGRODEAERA strzelili aż 33 z 50 zdobytych przez swoją drużynę goli. Trzydzieści trzy trafienia to więcej niż w całych rozgrywkach uzyskały niemal wszystkie drużyny (więcej zdobył tylko EUROMASTER GNIEDZIEJKO – 40 goli). Wojtek, który niemal co roku sięgał po koronę króla strzelców tym razem skupił się na asystowaniu i w klasyfikacji najskuteczniejszych zajął „dopiero” drugie miejsce. Superduet Piotr Gwaj – Wojciech Mickiewicz doprowadził AGRODEALER do czwartego miejsca w tabeli. „Czarno – czerwoni” do zwycięskiego SALAGU stracili zaledwie sześć punktów.

Rozgrywki RESO Suwałki Football League powrócą do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach na jesieni tego roku. Organizatorzy planują zapowiadaną wcześniej reorganizację rozgrywek. Liga RESO Suwałki Football League wystartuje na pewno – w jakiej formule zależne będzie od ilości chętnych zespołów, które zgłoszą swój akces do rozgrywek.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z Gali Mistrzów która znajduje się na facebook.

Zachęcamy również do śledzenia naszego kanału na YOUTUBE, gdzie pojawiać się będą kolejne, niezwykle interesujące wywiady.

 

Podczas